צימרים במירון > מאמרים > הסעות תיירים

הסעות תיירים

תיירים רבים מעדיפים ליהנות משירותי הסעות ולא לשכור רכב בעצמם. יש לכך סיבות רבות עליהם ננסה ללמוד במאמר שלפנינו, כמו כן נלמד איך לבחור את שירותי ההסעה ואת הנהג הנבחר.

אנחנו מוצאים לעיתים קרובות, שתיירים מעדיפים את הנסיעות והטיולים בארץ דווקא ברכב של חברת הסעות ולא ברכב שכור בנסיעה פרטית. היות ורכב הסעות זהו בדרך כלל כלי רכב גדול מרווח ונוח לנסיעה באופן מיוחד וחוץ מזה, התיירים נהנים משירותי הסעה בראש שקט כאשר לא הם אמורים לנווט בכבישים ולהתמודד עם פקקי התנועה ועם התאמת המסלולים הרצויים.

מה יהיה עליכם לבדוק כאשר אתם בוחרים בחברת הסעות?

  • התאמה מבחינת הגודל – כל קבוצת תיירים מונה מספר אחר ויש לשקול אם לפצל את הקבוצה למספר כלי רכב קטנים או שמא לבחור באוטובוס אחד עבור כולם.
  • התאמה מבחינת הטיול – כאשר בוחרים בחברת ההסעות יש להתאים את הרכב לסוג הטיול. קיימת משמעות רבה לדגם של כלי הרכב בהתאם לטיול ויש לשים דגש מה חשוב לתיירים ברכב ההסעות מבחינת נוחיות הרכב בזמן נסיעה וההתאמה לסוג הטיול ולאופי הדרכים בהם יצטרכו התיירים לעבור.
  • הקפדה על רמת הבטיחות – הכבישים מזמנים כידוע לא מעט סיכונים וחשוב לוודא כי החברה משתמשת בכלי רכב בטיחותיים וכן שהיא דואגת לתחזוקה השוטפת של רכבי ההסעות שברשותם. יש לבדוק האם הם דואגים לחלקי חילוף בעת הצורך, וכן שהנהגים מודעים לחוקים הן במה שקשור לנהיגה באופן כללי והן לגבי הנהיגה של נהגי ההסעות אותם הם מעסיקים.
  • התאמה מבחינת האביזרים ברכב – נסיעות של תיירים דורשים בדרך כלל אבזור מיוחד כמו מיקרופון זמין כדי שהמדריך יוכל להדריך את הקבוצה ולמסור להם הודעות, חשוב שיהיה מסך די וי די לצורך הקרנת סרטים בעת הנסיעה וכאשר מדובר בנסיעות ארוכות במיוחד יש לשקול שכירות של רכב הסעות המכיל גם תאי שירותים.
  • התאמת השירות ללקוח – יש לתאם עם חברת ההסעות כמו גם עם הנהג את מלוא הפרטים כיצד מתוכנן הטיול להתנהל. כמו אורך הטיול, משך הזמן המתוכנן של הטיול, הפסקות בדרך וכדומה.
  • בחירה בנהג המתאים – חשוב מאוד לבחור בנהג ידידותי שלא ייכנס לוויכוחים ולדיונים מיותרים על כל שינוי שאינו מתוכנן.

אם תבחרו נכון את חברת ההסעות ותתמקדו בכל הפרטים החשובים לכם, בלי סיכומים של 'בערך' ושל 'יהיה בסדר' מצד החברה או נהג ההסעות,  תוכלו ליהנות מטיול מוצלח שכל המשתתפים בה ייהנו ממנה מאוד.

נסיעה טובה!