צימרים במירון > מאמרים > כיצד לתכנן חופשה משפחתית בארץ?

כיצד לתכנן חופשה משפחתית בארץ?

תכנון חופשה משפחתית יכול להיות משימה מורכבת. כדאי להתחיל בהגדרה מסודרת של מסגרת התקציב, להתייעץ גם עם הילדים לגבי אטרקציות מועדפות ולא לשכוח להתאים את הפעילויות לגיל הממוצע במשפחה. הנה המדריך המלא

יש הרבה סיבות לצאת לחופשה משפחתית בארץ. חופשה משפחתית היא עדיין הדרך הטובה ביותר ליהנות מזמן איכות משותף עם הילדים, לרענן את השגרה ולצבור חוויות מיוחדות. חוץ מזה, ישראל היא מדינה מגוונת מאוד מבחינה תיירותית ותמיד יש בה מה לעשות. אפשר לתכנן את החופשה באזור הצפון, המרכז או הדרום ולחסוך בהוצאות בהשוואה לטיסה לחו"ל או נופש מעבר לים.

השאלה היא כיצד מתכננים חופשה משפחתית בארץ ומה יכולים להיות הקשיים המרכזיים. הסוד הוא לנסות ליהנות מהדרך לא פחות מאשר מהתוצאה, ובשביל לעשות את זה צריך להקפיד על מספר שלבי מפתח. בנוסף, קל יותר לקבל המלצות על בתי מלון, מסלולי טיול, אטרקציות ופעילויות בישראל מאשר בחו"ל. כל מה שצריך לעשות הוא להתייעץ עם חברים ובני משפחה ולקרוא מידע באתרי האינטרנט.

הגדרת תקציב ובחירת אטרקציות

ראשית, כדאי להתחיל לתכנן את החופשה מתוך מסגרת התקציב. חשוב להחליט כמה כסף רוצים להשקיע בחופשה ולחלק אותו בצורה מסודרת. החלק הארי של התקציב מופנה בדרך כלל להוצאות לינה, אך ניתן לחסוך בהוצאות באמצעות השוואה בין בתי המלון וניצול הטבות ומבצעים.

שנית, כדאי להתייעץ עם הילדים לגבי האטרקציות המועדפות עליהם. הטעות הנפוצה של ההורים היא לתכנן את החופשה לבד, כאשר בפועל התוצאה היא אכזבה מצד הילדים ותחושה של חוסר אמון. לא חייבים כמובן ללכת לכל אטרקציה שהילדים בוחרים וההורים הם אלו שבסופו של דבר מקבלים את ההחלטה, אבל מאוד מומלץ לייצר סביבה סטרילית של החלפת רעיונות. כך ניתן לגייס את הילדים לטובת החופשה כבר מהרגע הראשון ולמנוע ויכוחים מיותרים או עוגמת נפש.

איזה פעילות מתאימה לגיל שלכם?

בשלב הבא ניתן כבר להיכנס לתוך עובי הקורה ולבחור פעילויות ספציפיות. רצוי שהפעילות תתאים לתחומי העניין של הילדים ולגיל הממוצע של בני המשפחה. המטרה היא להגיע למצב שבו אף בן משפחה לא מרגיש משועמם, בעיקר כי מדובר על חופשה באווירה מיוחדת וקלילה.

בנוסף, יש אטרקציות שמתאימות לכל הגילאים. חדר בריחה הוא דוגמא מצוינת לאטרקציה שמשדרגת את החופשה המשפחתית: ניתן לבקר באטרקציה מן הסוג הזה כבר בימים הראשונים של החופשה, או לשמור את הפעילות לקינוח בימים האחרונים. כדאי לקבל המלצות על חדר בריחה באזור שבו יוצאים לחופש ולהיעזר בחוות דעת של אנשים אחרים כדי לתכנן את המשך היום.

לסיכום, החופשה המשפחתית הקרובה כבר תיראה אחרת כל עוד תבצעו את התכנון בצורה נכונה. התחילו בהגדרת תקציב, המשיכו עם בחירת אטרקציות שמתאימות לגיל הילדים ואל תשכחו ליהנות.